| ASIN | B0C76CPGC7 |
| Batteries are Included | Yes |
| Battery Description | Alkaline |
| Best Sellers Rank | 578,450 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 199 in Laser Distance Meters |