| ASIN | B0055PBTSC |
| Best Sellers Rank | #353,214 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #2,079 in Audio Component Amplifiers |
| Brand Name | Klipsch |
| Customer Reviews | 1.0 out of 5 stars 2 Reviews |
| Global Trade Identification Number | 00743878026122 |
| Included Components | Audio Component Amplifier, Tuner/Receiver/Amplifier |
| Item Dimensions | 12.25 x 17.5 x 4.75 inches |
| Item Type Name | Klipsch Amplifier Audio Component Amplifier,Black (KA-1000-THX (120V)) |
| Item dimensions L x W x H | 12.25 x 17.5 x 4.75 inches |
| Manufacturer | Klipsch |
| Material Type | Aluminum |
| Maximum Supply Voltage | 120 Volts |
| Minimum Supply Voltage | 120 Volts |
| Model | KA-1000-THX (120V) |