| ASIN | B0011ZK6PC |
| Age Range Description | Kid |
| Aperture modes | F2.8-F5.6 |
| Are Batteries Included | No |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Auto Focus Technology | Contrast Detection, Live View, Single |
| Autofocus | Yes |
| Autofocus Points | 1 |
| Battery Weight | 1 Grams |
| Best Sellers Rank | #102,318 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #846 in Digital Point & Shoot Cameras |